Divoká příroda argentinské-chilské Patagonie a vodopády Iguazu s českým průvodcem Zájezdy Argentina, Chile - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Argentina, Chile

název zájezdu: Divoká příroda argentinské-chilské Patagonie a vodopády Iguazu s českým průvodcem


Země:
 
Argentina, Chile
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za přírodou, treking
Strava: Se snídaní, Dle programu
Nástupní země: 
Nástupní místo: 
Začátek zájezdu: 25.02.2018
Konec zájezdu: 08.03.2018
Počet nocí: 11
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
118 990,- KčCena za os. ve dvoulůžkovém pokoji
2 890,- KčFakultativně: taneční představeni tango + večeře v Buenos Aires
7 150,- KčFakultativní výlet do NP Torres del Paine
590,- KčPojištění do zahraničí s krytím 5,4 mil
1 490,- KčVolitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd)

Cena zahrnuje:
 
- Leteckou přepravu Praha - Buenos Aires - Praha (s přestupy) v optimální knihovací třídě, vč. letištních tax a poplatků
- Vnitrostátní leteckou přepravu Buenos Aires - Ushuaia - El Calafate - Iguazu - Buenos Aires
- 11x nocleh v hotelech min. 3*
- Stravování: snídaně
- Veškeré transfery a výlety po okruhu
- Vstupy do Národních parků (kromě fakultat. výletů)
- Česky mluvícího průvodce (min. 6 osob)
- Služby místních průvodců po trase

Cena nezahrnuje:
 
- Odletovou taxu cca. 20,- USD a letištní taxy za vnitrostátní lety 18,- USD
- Fakultativní výlety
- Spropitné

Poznámka:
 
Zájezd s českým průvodcem do Buenos Aires, patagonské Ushuaii a El Calafate, s možností navštívít Národní parky Torres del Paine (Chile) a Iguazu (Argentina, Brazílie) a na závěr úchvatné vodopády Iguazu na argentinsko-brazilském pomezí.


  

Další termíny


25.02.2018 - 08.03.2018 12 dní od 118 990,- Kč min.6 - max 10 os. 

program zájezdu


1. den: ODLET Z PRAHY
 
Setkání s průvodcem na letišti a společný odlet do Buenos Aires.

  

2. den: BUENOS AIRES
 Argentina

Po příletu do Buenos Aires se přesuneme do hotelu a po nezbytném odpočinku se vydáme na seznamovací prohlídku Buenos Aires.
Plrohlédneme si náměstí Plaza de Mayo, prezidentský palác "Casa Rosada", katedrálu i známé čtvrti San Telmo, La Boca Puerto Madero, Palermo a Recoleta se slavným hřbitovem, kde je pohřbena Evita..
Fakultativně večerní představení Tango s večeří

Buenos Aires je hlavním městem státu Argentina. Jedná se zároveň o největší město a důležitý přístav. Město leží na jižním pobřeží řeky Río de la Plata (známější pod názvem River Plate) a na jihovýchodním pobřeží Jižní Ameriky. Buenos Aires je silně ovlivněno evropskou kulturou, často je také nazýváno „Paříž jihu" či „Paříž Jižní Ameriky". Ve městě sídlí Teatro Colón, což je jedno z největších světových operních divadel. Ve městě se nachází také nespočet muzeí. Světově proslulé jsou také místní Zoologická a Botanická zahrada. Mezi další nejdůležitější místa města patří Plaza de Mayo s budovou Casa Rosada, což je prezidentský palác. Dále zde stojí např. Metropolitní katedrála a budovy zvané Cabildo. Od Plaza de Mayo se v délce 1,5 km táhne třída Avenida de Mayo až k náměstí Plaza del Congreso. Na tomto náměstí se nachází budova Congreso de la Nación (Národní shromáždění) a pomník Dvou kongresů (Monumento a los dos Congresos). Velmi zajímavým místem je hřbitov Cementario de la Recoleta, který připomíná svými hroby miniaturu města. Spousta kulturních míst je postaveno ve čtvrti Palermo, stojí zde botanická a zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha, hřiště na pólo a růžový sad. Nejznámějším symbolem metropole je obelisk nacházející se na ulici Avenida 9 de Julio. Oblíbeným místem turistů jsou čtvrtě San Telmo a La Boca, kde mimo jiné sídlí nejslavnější argentinský fotbalový klub, Boca Juniors. Fotbal a Argentina patří k sobě a narazíte na něj téměř všude. Buenos Aires je 10 největší město na zeměkouli.


  
   

   

3. den: BUENOS AIRES - USHUAIA
 Argentina

Po snídani se vydáme na letiště a odletíme do daleké Patagonie - Ohňové země a nejjižnějšího města Ushuaia. Zde, na samém konci světa, pro nás již brzy začne nádherné dobrodružství poznáváním úchvatné a skoro nedotčené přírody. Po příletu do Ushuaii se přesuneme do hotelu, ubytujeme se a společně se projdeme k přístavu a pak na skvělou večeři, ke které neodmyslitelně patří výtečné ryby, jehněčí a samozřejmě skvělá vína.

Ohňová země, neboli Tierra del Fuego, dostala své jméno podle pobřežních ohňů indiánů Yahganů, které v minulosti pozorovali fascinovaní mořeplavci.
Kraj obklopený bouřlivým jižním Atlantikem a Magellanovou úžinou skrývá scénické ledovce, bujné stálezelené lesy, čistá jezera, řeky a dramatické mořské pobřeží. Místní klima je velmi proměnné, proto teplé suché oblečení je důležité i v létě. Nejznámější město Ohňové země se jmenuje Ushuaia. Umístění tohoto města je jedno z nejvíce ohromujících na světě a skýtá velkolepé pohledy na ledovcové vrcholky rostoucí dramaticky z moře do výšek až 1.500 metrů. Nejjižnější město světa, obklopené jednou z nejfantastičtějších krajin, která kdy lemovala město.
Ushuaia se stala klíčovou námořní základnou, proběhla zde menší zlatá horečka a boom těžby dřeva, ovčí vlny a rybářství. Nyní zdejší ekonomiku formuje turismus – okolí nabízí úžasné procházky, rybaření, lyžování či exotický výlet lodí na Antarktidu.

  
   

   

4. den: USHUAIA
 Argentina

Po snídani se vydáme na výlet do NP Tierra del Fuego. Tento pobřežní národní park byl vyhlášen jako první v Argentině a leží přímo na pobřeží oceánu. Na území parku naleznete spoustu jezírek, lesů, divokých květin, říčky, ledovce a turistické stezky. Najdete tu různé druhy savců a ostatních zvířat jako jsou lišky, králíci, bobři, z ptáků pak albatrose, racky, potápky a mnoho dalších. Z vyhlídky v parku se můžete potěšit a obdivovat překrásnému pohledu na Beagle Channel s tyčícími se vrcholky hor v pozadí.
Odpoledne nás čeká výlet offroadem na sever od Ushuai, přejedeme poslední část pevninského hřbetu And, najedeme na poslední úsek ikonické dálnice (zde jen nezpevněná prašná cesta) Pan-american Hwy a cestou kolem jezera Escondido a Fagnano budeme mocí blíže poznat opravdový konec světa. V cíli naší cesty, přímo u jezera, Vás čeká pravé argentinské barbecue.

  
   

   

5. den: USHUAIA - EL CALAFATE
 Argentina

Dnes vás čeká transfer na letiště a odlet do El Calafate, města v podhůří patagonských And u NP Los Glacieres.
El Calafate, je velmi příjemné městečko s venkovským nádechem na břehu tyrkysového jezera Lago Argentino, v jehož laguně lze spatřit plameňáky. Centrem Calafate vede nákupní třída, kde je mnoho velmi milých restaurací, kde se dá dlouze posedávat, ať už u dobrého vína nebo kávy či skvělého jídla (dnes nebo zítra určitě nevynecháme na ohni pečené jehněčí) a užívat si patagonskou atmosféru.

  
   

   

6. den: EL CALAFATE
 Argentina

Dnes se vydáme na celodenní výlet k ledovci Perito Moreno. Jedná se o jeden z největších ledovců světa a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Ledovec se nachází asi 80 kilometrů od městečka El Calafate v Národním Parku Los Glaciares. Na místě nás pak čeká výlet po povalových chodnících s desítkami výhledů jak na jezero Lago Argentino, tak na ledovec Perito Moreno. Tento ledovec je jeden z mála ledovců, který neustupuje, ale naopak stále postupuje vpřed do jezera a denně se odlamují jeho bloky a za hlasitého hřmění se řítí do vod jezera.
Součásti dnešního dne je i plavba k ledovci.  
   

   

7. den: EL CALAFATE
 Chile

Dnes je volný program, odpočinout si na břehu jezerem nebo si udělat výlet kolem něj.
Fakultativně se ale můžete vydat buď na nedalekou estancii nebo (doporučujeme) do vyhlášeného chilského NP Torres del Paine. Zde nádherná tyrkysová jezera, ledovce, ohromné žulové masívy a husté lesy vytvářejí úchvatný obraz přírody, který musí spatřit každý návštěvník Patagonie.

  
   

   

8. den: EL CALAFATE - IGUAZU
 Argentina

Dnes se rozloučíme s Patagonii, nasedneme na letadlo a přes Buenos Aires odletíme až k vodopádám Iguazu, v tropické části Argentiny, při samých hranicích s Brazílií a Paraguají.


  

9. den: IGUAZU
 Argentina

Dnes se vydáme na celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat.
Argentinská část národního parku Vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky. Součástí je i nezapomenutelná plavba raftem po řece až přímo pod vodopády.

  
   

   

10. den: IGUAZU
 Brazílie

Půldenní výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí jiné pohledy na vodopády – jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé vodopády. V závěru nás dřevěné chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

  
   

   

11. den: IGUAZU - BUENOS AIRES - ODLET
 
Dnes nás čeká transfer zpět na letiště a odlet přes Buenos Aires do Prahy.


  

12. den: PRAHA
 
Přílet do Prahy.

  

Nezávazná objednávka zájezdu 25.02.2018-08.03.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji (118 990,- Kč)   osob  
Fakultativně: taneční představeni tango + večeře v Buenos Aires (2 890,- Kč)   osob  
Fakultativní výlet do NP Torres del Paine (7 150,- Kč)   osob  
Pojištění do zahraničí s krytím 5,4 mil (590,- Kč)   osob  
Volitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka

25.09.2017-06.10.2017
Polopenze, pravidelná letecká linka

 75990,- Kč
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Mexiko

05.01.2018-20.01.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 73900,- Kč
Costa del Sol -  Marconfort Beach club
Costa del Sol - Marconfort Beach club
Španělsko
Marconfort Beach Club Hotel
06.07.2017-13.07.2017
All inclusive, pravidelná letecká linka

 29900,- Kč
Letní speciál: Maritim Mauritius 5*
Letní speciál: Maritim Mauritius 5*
Mauricius
Maritim Resort & Spa Mauritius
02.06.2017-11.06.2017
Polopenze, pravidelná letecká linka

 49990,- Kč